Wampiry energetyczne są osobami, które nie mają na nas dobrego wpływu. Wręcz przeciwnie. Takie osoby sukcesywnie i skutecznie doprowadzają nas do momentu, w którym stwierdzamy, że każde przedsięwzięcie skończy się porażką. Poprzez swoje zachowanie pozwalają nam wierzyć w beznadzieję naszych działań, powodując jednocześnie, że tracimy fizyczne siły, czujemy się przygnębieni, smutni i nie dostrzegamy na horyzoncie żadnych ciekawych perspektyw. Wampira energetycznego można porównać wobec tego do postaci dementorów, które opisała w swoich książkach o młodym czarodzieju J.K. Rowling. To istoty, które sprawnie zabiorą nam całą radość życia, choć niekoniecznie zrobią to świadomie.

Standardowe zachowanie wampira energetycznego

Trzeba przede wszystkim uświadomić sobie, że istnieje podział na wampiry energetyczne, które są świadome tego wpływają krzywdząco na otoczenie oraz takie, które nie mają zielonego pojęcia o tym, że robią coś złego. Drugi wariant jest o wiele łatwiejszy do zaakceptowania, ponieważ wiemy, że nikt świadomie nie chce nam wyrządzić krzywdy. Tego typu osoby na ogół objawiają się w postaci bliskich, którzy nie radzą sobie ze swoimi problemami i w związku z tym, obarczają nimi innych. Szukają energii innych, by uporać się z własnymi kłopotami i nie mają pojęcia, że na dłuższą metę takie zachowania mogą być męczące i po prostu wysysają z innych energię. Znacznie gorzej, gdy mamy do czynienia ze świadomym wampirem energetycznym, który doskonale wie, do czego prowadzi jego sposób funkcjonowania i właściwie nic go to nie obchodzi. Tego typu osoby jak powietrza potrzebują energii innych ludzi, ponieważ nie posiadają swojej własnej w takiej ilości, by móc funkcjonować. Na ogół charakteryzują się dosyć sporą dawką narcyzmu, choć świetnie radzą sobie również z manipulacją. Świadomy wampir energetyczny bez problemu wzbudzi w nas poczucie winy i sprawi, że będziemy czuli się zobowiązani do poprawienia mu nastroju. Chętnie skrytykuje i sprowokuje kłótnię, ponieważ mocne emocje to jego pożywienie. To osoby, przed którymi trzeba uciekać w trosce o własne zdrowie. Co jednak, gdy ucieczka jest niemożliwa, a my jesteśmy skazani na towarzystwo wampira?

Jak bronić się przed wysysaniem energii?

Trwanie w toksycznym związku z osobą, która zasługuje na miano energetycznego wampira to skomplikowana sprawa, którą można jednak ukrócić. Rozstanie wyjdzie nam tylko na dobre. W końcu będziemy mogli odetchnąć z ulgą i dostrzec, że świat nie jest tak szary, jak nam się jeszcze do niedawna wydawało. Zupełnie inaczej wyglądają sytuacje w sferze zawodowej, kiedy nie mamy do końca wpływu na to, z kim pracujemy. Mając w załodze wampira energetycznego czasami nie będziemy w stanie uniknąć bliższego kontaktu. Niemniej, jeżeli tylko jest możliwość, to powinniśmy wystrzegać się takiej osoby za wszelką cenę. Warto jednak pomyśleć o ochronie zewnętrznej, która pomoże nam nieco wzmocnić osobisty system energetyczny. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w konkretne amulety, które staną się dla nas pewną formą ochrony. Sporym uznaniem cieszy się czarny turmalin, który działa oczyszczająco i z pewnością sprawdzi się w zetknięciu z energetycznym wampirem. Dobrym wyborem będzie także tarcza algizowa, np. zawieszona na łańcuszku. Pełni ona ochronę przed negatywnymi wpływami z zewnątrz.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *