Amulety to symbole posiadające ogromną moc, mają działanie ochronne, mogą zapewnić szczęście, miłość, jak i dobrobyt.

W jakim celu używa się amuletów?

Amulety od wieków są związane z naszą kulturą, wierzeniami i obyczajami w różnych rejonach świata. Ludzie w swoim życiu napotykają wiele problemów, to nieuniknione. Szukają sposóbów, by poradzić sobie z trudnościami i im zapobiec. Każdy z nas chce być szczęśliwy, jednak nie zawsze wierzymy w swoje możliwości i wątpimy w siebie. Szukamy wtedy znaków i symboli, które mają nam dać moc. Przywracają one nadzieję i sprawiają, że potrafimy skorzystać ze swoich wrodzonych zdolności.

Naukowcy twierdzą, że uruchomienie w myślach głębokiej wiary w moc amuletu rzeczywiście może sprzyjać polepszeniu skuteczności działania, przynosi szczęście!

Najskuteczniejsze talizmany

Jednymi z powszechnie znanymi talizmanami są:

  • Czterolistna koniczyna – przynosi szczęście, każdy z jej listków symbolizuje inną wartość: wiarę, nadzieję, miłość oraz szczęście.
  • Podkowa na ścianie – przyciąga pieniądze i szczęśliwe zdarzenia.
  • Żyd liczący pieniądze – powieszenie takiego obrazu powinno przynieść szczęście finansowe.

Najsilniejszymi amuletami w ujęciu historycznym są:

  • Krzyż celtycki, który jest jednym z celtyckich amuletów. Umożliwia on rozwój zdolności nadprzyrodzonych. Charakteryzuje się działaniem ochronnym. Odpycha destrukcyjną i szkodliwą formę energii. Chroni przed ingerencją złych mocy. W ciężkich chwilach dodaje otuchy oraz odwagi. Kształt talizmanu symbolizuje nierozerwalne połączenie istoty ludzkiej z wszechświatem.
  • Duch boga słońca wywodzi się z tradycji Majów. Wzbudza nadzieję i odpowiada za poprawę samopoczucia.  Ma silne działanie energetyczne. Dodaje wigoru i optymizmu. W pradawnych wierzeniach bóg słońca dawał ludziom łaskę, ożywiał przyrodę i zapewniał sprzyjające warunki do życia.
  • Łapacz snów – wywodzi się z Indii, splątana struktura chroni przed negatywnymi snami. Przepuszcza jedynie te dobre, chroniąc przed szkodliwymi emocjami. Łapacz snów pozwala na nawiązanie duchowego połączenia między światem rzeczywistym oraz astralnym.
  • Oko Horusa to egipski amulet, który pełni wiele funkcji. Jedną z najważniejszych jest ochrona przed negatywną energią. Odpiera wrogie wpływy i wszystkie klątwy. Ma moc głęboko oczyszczającą, wspiera w walce z problemami zdrowotnymi, dodatkowo dodaje siłę i energię do zmagań z codziennymi trudnościami.
  • Młot Thora – poświęcony był nordyckiemu bogu, wyróżnia się działaniem ochronnym, zapobiega krzywdzie psychicznej i osobistej. Dodaje siły w w walce z niepowodzeniami losu.
Kategorie: Amulety i talizmany

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *